Sport

Ależ mecz przy Sportowej! GKS wygrywa w ostatnich minutach

W sobotnie popołudnie Brunatni mierzyli się w kolejnym meczu II ligi, jednak chyba nikt z przybyłych kibiców na mecz z Legionovią Legionowo nie spodziewał się aż tak ciekawego spotkania.

Mecz pomiędzy GKS Bełchatów a Legionovią odbył się na stadionie przy ulicy Sportowej i obfitował w wiele kontrowersji, zwrotów akcji i nerwów zaserwowanych przez naszych piłkarzy do ostatniej minuty spotkania.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem wyrównanej walki z obu stron i kiedy wydawało się, że piłkarze na przerwę zejdą z wynikiem 0:0 to w 43 minucie sędzie podyktował wątpliwy rzut karny dla gości, którego na bramkę zamienił Krystian Wójcik.

Bełchatowianie na drugą połowę wyszli z animuszem i już w 47 minucie po świetnej akcji, bramkę zdobył Dawid Flaszka. Niestety, ale radość z doprowadzenia do remisu była krótka, ponieważ katastrofalnym podaniem wykazał się bramkarz GKS-u, który podał piłkę rywalowi znajdującemu się tuż przed polem karnym. Zawodnikiem, który otrzymał taki „prezent” był Wójcik. Piłkarz zdobył tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu.

Gospodarze ponownie musieli odrabiać straty, jednak żadna z akcji nie przynosiła pozytywnego zakończenia. Niekorzystny wynik utrzymywał się aż do 87 minuty, kiedy to Marcin Grolik znalazł drogę do bramki rywala. Uskrzydleni bełchatowianie już po dwóch minutach wyszli na prowadzenie po drugiej bramce Flaszki. Ostatecznie GKS wygrywa mecz 3:2 i wskakuje na 9 miejsce w tabeli II ligi.

PGE GKS Bełchatów – Legionovia Legionowo 3:2
Dawid Flaszka 47, 89, Marcin Grolik 87 – Krystian Wójcik 43 (k), 52

Skład PGE GKS: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Robert Pisarczuk – Patryk Rachwał, Mikołaj Bociek (79′ Marcin Ryszka) – Bartłomiej Bartosiak, Szymon Zgarda (73′ Paweł Zięba), Adam Nowak (60′ Dawid Dzięgielewski) – Przemysław Zdybowicz (46′ Dawid Flaszka)