Sport

Bełchatów będzie gospodarzem Superpucharu Polski

Za tydzień – 8 września br. – hala „Energia” po raz drugi gościć będzie najlepszych polskich zawodników w futsalu. Bełchatów został wybrany na gospodarza meczu o Superpuchar Polski, w którym zagrają dwa najlepsze zespoły w kraju.

Polski Związek Piłki Nożnej mając w pamięci grudniowy mecz reprezentacji Polski w „Energii” zdecydował się rozegrać spotkanie o najważniejsze krajowe trofeum w futsalu właśnie w naszym mieście. To wydarzenie rozpocznie oficjalnie nowy sezon tej dyscypliny sportu.

– Hala w tej dyscyplinie sportu zdała już swój egzamin podczas międzynarodowego meczu Polska – Gruzja, który przyciągnął na trybuny komplet widzów. Organizacja tego wydarzenia w ocenie przedstawicieli PZPN była bezbłędna, w związku z czym będziemy mogli po raz drugi obejrzeć w Bełchatowie futsal na wysokim poziomie – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

W „Energii” 8 września (sobota) o godz. 15:00 zagrają dwie najlepsze polskie drużyny futsalowe. Rywalem mistrza Polski, uczestnika eliminacji Ligi Mistrzów, Rekordu Bielsko-Biała będzie finalista ostatniej edycji Pucharu Polski MOKS Słoneczny Stok Białystok. Mecz będzie można obejrzeć bezpłatnie, lecz liczba widzów będzie ograniczona.

(fot. mcs.belchatow.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *