Wiadomości

Bezpłatne badanie piersi dla pań

Bełchatowskie kobiety w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w przychodni MegaMed przy ulicy Czaplinieckiej 93/95.

Dzięki temu, że Bełchatów znalazł się w gronie miast, które realizują Populacyjny Program Wykrywania Raka Piersi, bełchatowianki w wieku od 50 do 69 lat mogą bezpłatnie, bez skierowania wykonać badania mammograficzne. Trwające zaledwie kilka minut badanie, polegające na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich, pozwoli na wczesnym etapie wykryć oraz rozpoznać tzw. zmiany bezobjawowe, czyli guzki i inne nieprawidłowości w piersi.

Do wykonania badania nie potrzebne jest skierowanie, wystarczy się zapisać. Pracownia mammograficzna znajduje się w przychodni MegaMed przy ulicy Czaplinieckiej 93/95 w Bełchatowie. Kobiety mogą również skorzystać z mammobusu, który każdego miesiąca odwiedza nasze miasto. Najbliższy termin to 8-10 maja.

W celu umówienia się na badanie w mammobusie należy zatelefonować pod numer 44 733 51 59 lub osobiście udać się do magistratu przy ulicy Kościuszki 1 budynek B. Panie, które chcą wykonać badanie  w pracowni mammograficznej mogą się zapisywać sie bezpośrednio w przychodni lub pod numerem 44 635 29 38, 44 635 29 41.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *