Wiadomości

Jak wypadli maturzyści z naszego powiatu?

Spośród 540 tegorocznych maturzystów w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu ponad czterdziestu nie zdało egzaminu dojrzałości. Najtrudniejsza okazała się matematyka, która „pokonała” aż 38 osób. Najlepiej wypadł „Bronek”, najsłabiej „Ekonomik”. 10 lipca mija termin złożenia oświadczenia o przystąpieniu do poprawki.
Najwyższym współczynnikiem zdawalności szczyci się I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego. Egzamin z języka polskiego „oblała” jedna osoba, która będzie mogła go jednak poprawić w sierpniu. Na drugim miejscu plasuje się II LO im. J. Kochanowskiego z wynikiem 85,83%, a to oznacza, że spośród 120 abiturientów 103 osoby cieszą się ze zdanej matury. Poprawiać będzie się 15 uczniów. Zdawalność 75% wyniosła w Technikum Energetycznym w ZSP nr 3 w Bełchatowie. Słabe wyniki odnotowało natomiast IV LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3: na 49 uczniów zdały 22 osoby.

W Technikum Mechanicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie nie zdał co drugi maturzysta. Wszyscy „poprawkowicze” będą pisać jeszcze raz matematykę. Poniżej 50% wyniósł współczynnik zdawalności w Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim w ZSP nr 4. Do matury przystąpiły 82 osoby, 35 może już spokojnie kompletować dokumenty na uczelnie, a 41 przygotowuje się do poprawki w sierpniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *