Kultura i rozrywka

Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki „Spin Day”

Już w najbliższy piątek, na całym Świecie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki. Z tej okazji, po raz kolejny, do świętowania przyłączą się również Miejskie Centrum Kultury wraz z Ekspozycją PGE Giganty Mocy, które zapraszają na prelekcje oraz warsztaty edukacyjne.

W tym roku, święto placówek naukowo – edukacyjnych będzie obchodzone w ramach akcji „Spin Day”, której celem jest ukazanie fascynującego oblicza nauki oraz inspirowanie do eksperymentowania. Podczas tegorocznej edycji, w MCK PGE Gigantach Mocy gościć będzie Szymon Radzimierski – dziesięcioletni podróżnik, autor książki „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo”, który opowie o swoich ekstremalnych podróżach.

Na naszych gości czekać będzie również stanowisko do majsterkowania – Workszopa.

To nie wszystko! Znamy już laureatów konkursu plastycznego, którzy w ramach nagrody wezmą udział w warsztatach edukacyjnych! Najwyżej ocenione infografiki, dotyczące tematyki smogu przesłali do nas:  Marta Bagińska, Roksana Kliszewska, Weronika Wójcik, Miłosz Dobrakowski oraz Wiktor Niziołek z klasy VI A, ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie (I nagroda);  Nadia Gniadek, Nicola Zasada, Ania Kawa, Malwina Jakubczak oraz Julia Ambrozik z klasy VII A, ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Bełchatowie (wyróżnienie); Kacper Salon, Mateusz Podawczyk oraz Jakub Kiełbusa z klasy VI A, ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie (wyróżnienie); Oliwia Otolińska oraz Wiktoria Klepczyńska z klasy V C, ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie (wyróżnienie).

Więcej informacji na temat warsztatów edukacyjnych oraz akcji „Spin Day” można uzyskać na stronie internetowej: www.pgegigantytmocy.pl

Partnerami wydarzenia są: Kapitan Nauka oraz Leroy Merlin Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *