Gospodarka

Ogromne pieniądze dla Wod-Kanu

Spółka Wod-Kan otrzymała największe dofinansowanie, jakie w ostatnich latach trafiło do Bełchatowa. Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafi ponad 19 mln zł.

Podpisanie umowy na dofinansowanie dotyczy realizacji projektu „Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych na lata 2017-2019”. Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę zamkniętych komór fermentacyjnych (ZKF)  oraz modernizację magistrali wodociągowej i remont głównego kolektora sanitarnego. Łączny koszt inwestycji wynosi prawie 31 mln zł.

Realizacja projektu Zamkniętych Komór Fermentacyjnych wystartuje w 2018 roku i potrwa około 18 miesięcy. Inwestycja ma na celu poprawę jakości powietrza w mieście. W przyszłym roku rozpocznie się natomiast modernizacja 2,5 kilometrów głównej magistrali wodociągowej miasta od stacji uzdatniania wody na Myszakach do ulicy Sienkiewicza i od hali odżelazaczy do granic działki oczyszczalni ścieków. Następnie wyremontowany zostanie główny kolektor sanitarny Bełchatowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *