Sport

Pierwsze zwycięstwo GKS-u w tym sezonie

Tylko dwie kolejki musieliśmy czekać na pierwsze zwycięstwo piłkarzy GKS-u Bełchatów w tegorocznych rozgrywkach 2. ligi.

Po przegranym meczu w 1. kolejce z zespołem Błękitni Stargard, w drugiej kolejce na własnym stadionie piłkarze Mariusza Pawlaka podejmowali zespół Garbarni.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla bełchatowian, bo już w czwartej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Bartosiak. Długo kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sportowej nie cieszyli się z prowadzenia. Dziesięć minut później wyrównał Petar Borovicanin. Drugą bramkę dla GKS-u zdobył Łukasz Pietroń, który po kapitalnym uderzeniu pokonał Cabaja.

Trzecią bramkę dla bełchatowian zdobył Dawid Flaszka, wprowadzony w 59. minucie, potrzebował zaledwie dziesięciu minut, aby pokonać bramkarza gospodarzy.

PGE GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków 3:1 (2:1) 1:0 Bartłomiej Bartosiak (3), 1:1 Petar Borovicanin (13), 2:1 Łukasz Pietroń (45), 3:1 Dawid Flaszka (68)

PGE GKS: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Marcin Garuch – Bartłomiej Bartosiak (72, Michał Ciarkowski), Patryk Rachwał, Patryk Janasik, Łukasz Pietroń (82, Mikołaj Bociek), Emile Thiakane (59, Flaszka) – Piotr Giel (88, Przemysław Zdybowicz).

Garbarnia: Marcin Cabaj – Petar Borovicanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Damian Nieśmiałowski – Filip Wójcik (46, Eryk Ceglarz), Łukasz Pietras, Marek Masiuda (72, Karol Kostrubała), Tomasz Ogar, Michał Kitliński (65, Tomasz Liput) – Marcin Siedlarz (78, Rafał Górecki).