Region Zelów

Pijany kierowca mercedesa uciekał przed policją

W Zelowie zatrzymany został pijany mężczyzna, który prowadząc samochód miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

8 września br. zatrzymany został 49-letni mieszkaniec gminy Zelów, który prowadził pod wpływem alkoholu samochód marki mercedes. Funkcjonariusze poinformowani zostali, że nietrzeźwy kierowca podjechał pod sklep z materiałami budowlanymi w Zelowie.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie na ulicy Wschodniej zauważyli podejrzanego. Widząc wyraźny sygnał do zatrzymania, jaki dali mu funkcjonariusze, kierowca zwolnił. Niestety kiedy umundurowany policjant podszedł do pojazdu celem udaremnienia dalszej jazdy, mężczyzna gwałtownie ruszył  i zaczął uciekać.

Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, uciekając w kierunku Bełchatowa. Kiedy zelowianin skręcił w stronę Bujen Szlacheckich, a następnie w drogę szutrową prowadzącą do m. Kolonia Łobudzice, gdzie zatrzymał się przed jedną z posesji. Policjanci siłą wyciągnęli mężczyznę z samochodu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci na miejscu zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *