Sport

Piłkarze GKS-u przygotowują się do nowego sezonu

Piłkarze GKS-u rozegrali trzeci mecz sparingowy w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018. W sobotę bełchatowianie podejmowali Łódzki Klub Sportowy, z którym zremisowali 3:3.

W przedostatnim meczu sparingowym przed pierwszym pojedynkiem w Pucharze Polski, GKS zremisował z ŁKS-em 3:3. W meczu trener Mariusz Pawlak testował czterech nowych piłkarzy – Filipa Kendzia, Patryka Janasika, Tomasza Gomola i Arkadiusza Moczadło.

Największe emocje były w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy to strzelone zostały cztery bramki, z czego trzy w wykonaniu bełchatowian. W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze ŁKS-u, którzy doprowadzili do wyrównania w ostatnich minutach meczu.

16 lipca o godzinie 17:00 w rundzie wstępnej Pucharu Polski, „Brunatni” podejmą piłkarzy Rekordu Bielsko-Biała.

PGE GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 3:3 (3:1)
Bramki: Thiakane (31), Giel (44), Ciarkowski (45) – Bryła (35), Guzik (55), Pyrdoł (86)

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik, Pietroń, Grolik, Kendzia (testy), Szubertowski, Ryszka, Thiakane, Garuch, Janasik (testy), Ciarkowski, Giel. II połowa: Moczadło (testy), Flaszka, Klepczyński, Zieliński, Chwastek, Rachwał, Ryszka, Bartosiak, Bociek, Gomola (testy). Zmiany: Zdybowicz (za Ryszkę) i Chwałowski (za Janasika)
ŁKS Łódź: Brzozowski, Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus, Kostyrka, Gamrot, Margol, Bryła, Burkhardt, Zagdański.