Gospodarka

Plac Wolności zostanie zrewitalizowany. Powstanie pomnik Piłsudskiego i prezydenta Kaczyńskiego

W pierwszej połowie bieżącego roku, ruszyć ma rewitalizacja placu Wolności, na którym w centralnym punkcie stanie m.in. monument Marszałka Piłsudskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na około 6 milionów złotych.

Projekt rewitalizacji placu Wolności zakłada m.in. podzielenie parku na trzy strefy – część muzyczna z placem zabaw i siłownią zewnętrzną, część z fontanną, strefą rekreacji i wypoczynku oraz część historyczno-patriotyczna, która przylegała będzie do ulicy Piłsudskiego. To właśnie w kierunku tej ulicy, spoglądał będzie Marszałek Piłsudski. Po wschodniej stronie, na skwerze z zielenią powstanie obelisk upamiętniający prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Z placu Wolności zniknie popiersie Adama Mickiewicza, które zostanie przeniesione na osiedle Dolnośląskie, w pobliże Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Prace rewitalizacyjne obejmą również modernizację kamienic. Przebudowana zostanie miejska kamienica przy placu Wolności 10, która po modernizacji stanie się Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych. W planach jest również remont tzw. Kamienic Tkaczy, na które składa się dziesięć obiektów przy ulicach Piłsudskiego, Sienkiewicza i Pabianickiej. Koszt realizacji tej części projektu wynosi 14,6 mln zł

10 marca br. magistrat wystąpił o pozwolenie na rewitalizację placu Wolności. Pierwsze prace mają ruszyć jeszcze w pierwszej połowie 2017 roku, a całość ma być gotowa w listopadzie 2018 roku.

Polska Dziennik Łódzki

6 thoughts on “Plac Wolności zostanie zrewitalizowany. Powstanie pomnik Piłsudskiego i prezydenta Kaczyńskiego

  1. Jedyne co bym zrobił w parku żula to wywalił ten pomnik Mickiewicza gdzieś na bok aby ułatwić spacerowanie, teraz trzeba go omijać. To też jakiś idiota wymyślił. Po co generować większe koszty na rewitalizację? Park to miejsce z dużą ilością zieleni to nie jest plac zabaw…

  2. To już nie ma na co wydawać publicznych pieniędzy tylko na pomniki,za dużo ich już w kraju.To jakiś obłęd.Lepiej zamiast pomnika zbudujcie jakieś przedszkole albo żłobek bo jest ich za mało i to było by pożyteczne dla miasta i ludzi.Można by to nazwać im.braci Kaczyńskich.ot co.

  3. Kamienice należy odnowić bo straszą wyglądem, ale rewitalizacja parku to wyrzucanie w błoto pieniędzy miasta!! a może by ktoś wreszcie pomyślał o budowie basenu???!!! nadchodzi lato…a dzieci, mlodzież i dorośli znów nie mają miejsca relaksu i kąpieli. Ciekawi mnie …czy ktoś ruszy głową ? Basen w Domiechowicach- zamknięty, basen koło hali zrujnowany, na Wawrzkowizne-cięzko sie dostać i daleko!!!..a nie każdy ma samochód!Macie więc pomysł na inwestycje która posłuży MIESZKANCOM CALEGO MIASTA

  4. Jestem rodowitą bełchatowianką. Kolebka bełchatowskiej oświaty szkoła Milera – zamieniona na PGM, teraz Plac Wolności z naszym wieszczem narodowym też komuś przeszkadza 🙁 A CO Z BAWEŁNIANKĄ ! KTÓRA STRASZY W CENTRUM BEŁCHATOWA, CO Z TARGOWISKIEM MIEJSKIM – KTÓRE WYGLĄDA JAK SLAMSY !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *