Sport

Porażka na rozpoczęcie sezonu

Od porażki rozpoczęli sezon siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy na wyjeździe przegrali z Jastrzębskim Węglem 3:1.

W pierwszym meczu sezonu, w Jastrzębiu-Zdroju spotkały się zespoły wicemistrza Polski i brązowego medalisty. Spotkanie rozpoczęło się od szybkich punktów gospodarzy, którzy kontrolowali spotkanie i trzymali kilkupunktową przewagę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21. Druga partia meczu to lepsza gra Skry i zwycięstwo do 23. W trzecim secie, najbardziej zaciętym, to Jastrzębianie przez większą jego część byli na prowadzeniu, jednak w końcówce bełchatowianie zdołali wyrównać. Po zaciętym boju to gospodarze cieszyli się z zdobytego seta. Ostatnia odsłona meczu to już przewaga jastrzębian, którzy pewnie pokonali Skrę 25:20, a w całym spotkaniu 3:1.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj (18), Kosok (8), Boruch (5), Quiroga (9), Kampa (3), Oliva (23), Popiwczak, Sobala (1), De Rocco

PGE Skra: Lisinac (11), Wlazły (15), Bednorz (15), Ebadipour (8), Czarnowski (4), Łomacz (2), Piechocki oraz Romać (2), Penchev (3), Kłos (1), Janusz