Region Szczerców

Pościg za nietrzeźwą w gminie Szczerców

Do niecodziennej sytuacja doszło w gminie Szczerców, gdzie tamtejsi policjanci zatrzymali pijaną, kierującą kobietę, która nie zatrzymała się do kontroli. W badaniu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

14 stycznia 2018 roku policjanci z Posterunku Policji w Szczercowie zatrzymali nietrzeźwą kierującą pojazdem. Około godziny 18.40 funkcjonariusze patrolujący rejon służbowy zauważyli, że z jadącego przed nimi pojazdu marki Opel Astra, została wyrzucona szklana butelka, która rozbiła się o jezdnię. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli, jednak pomimo włączenia sygnałów błyskowych i dźwiękowych, auto nie zatrzymało się. Kierująca przyspieszyła i zaczęła się oddalać. Po krótkim pościgu, pojazd został zatrzymany na prywatnej posesji w miejscowości Podklucze.

Jednak nie obyło się bez przeszkód. Kierująca, nie zwracając uwagi na sygnały wydawane przez funkcjonariuszy, nie zatrzymała pojazdu, poruszając się nim naprzemiennie w przód i tył. Dopiero funkcjonariusz, który wskoczył do auta od strony pasażera, skutecznie je unieruchomił. Uciekinierką okazała się być 40-letnia mieszkanka gm. Szczerców. Kobieta była pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile.

Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *