Kluki Region

Pozwoliła znajomym przenocować, a ci ją okradli

Policjanci zatrzymali parę, która okradła swoich znajomych, wcześniej prosząc o nocleg. Przestępcy trafili już za kraty, a za kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana 33-latka (fot. belchatow.policja.goc.pl)

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 1 lutego br. na posesji w miejscowości Kluki w powiecie bełchatowskim. Pokrzywdzona, która dzień później zgłosiła sprawę na policję, zeznała, że odwiedzili ją znajomi, który poprosili o nocleg. Następnego dnia, kiedy kobieta szykowała się do pracy, „goście” nie mieli zamiaru opuszczać mieszkania, więc pokrzywdzona pozwoliła im zostać do momentu jej powrotu. Kiedy kobieta wróciła do domu okazało się, że zniknęła piła spalinowa o wartości 600 zł.

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu sprawy rozpoczęli poszukiwania złodziei. Policjant z wydziału kryminalnego zauważył podejrzewanego na ulicy Wojska Polskiego i poinformował o tym oficera dyżurnego. Na miejsce wysłani zostali dzielnicowi, którzy zatrzymali 28-latka, który już był wcześniej notowany. Odzyskana została piła spalinowa, która już wstawiona została do lombardu przez partnerkę zatrzymanego. 33-latka została zatrzymana dwie godziny później.

W chwili zatrzymania oboje byli pijani. Oskarżonym już zostały postawione zarzuty, a za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *