Region Rusiec

Przewoził 1,5 kilograma marihuany

Pracownicy ochrony kopalni węgla brunatnego ujęli nietrzeźwego kierowcę. 32-latek z dwoma promilami w organizmie szalał audi na terenie bełchatowskiej odkrywki. W samochodzie miał 1,5 kg marihuany. Za taki czyn grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

W sobotę 1 września 2018 roku tuż po godz. 6.00 rano dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy audi, który szarżował na drogach należących do kopalni węgla brunatnego. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z posterunku w Ruścu. W rozmowie z pracownikami ochrony obiektu, którzy ujęli 32-letniego kierowcę oraz jego 28-letniego pasażera, mundurowi ustalili, że mężczyźni wcześniej przejechali przez bramki i zjechali na drogę gruntową. Nie reagowali na sygnały do zatrzymania dawane przez ochronę. W końcu porzucili pojazd i uciekali piechotą.

Szybko zostali ujęci i przekazani policjantom. Zarówno od kierowcy, jak i pasażera wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Badanie alkomatem wykazało odpowiednio 2 i 1,7 promila alkoholu w organizmie. Największa „niespodzianka” czekała jednak na funkcjonariuszy wewnątrz pojazdu. W reklamówce na tylnym siedzeniu mundurowi znaleźli ponad półtora kilograma marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone i trafiły do policyjnego depozytu. Dodatkowo, podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 32-latka policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające: susz, biały proszek, tabletki oraz masę plastyczną o łącznej wadze ponad 46 gramów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. belchatow.policja.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *