Sport

Przygotowanie murawy na Stadionie Miejskim

W nadchodzący piątek PGE GKS Bełchatów ma w planach zainaugurowanie rundy wiosennej 2 ligi. Pierwotny start przewidziany w dniach 2-4 marca 2018 roku został decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN odwołany. Miejskie Centrum Sportu – administrator Stadionu Miejskiego – we współpracy z firmą zajmującą się profesjonalną pielęgnacją murawy, podjęło już pierwsze prace nad odpowiednim przygotowaniem murawy obiektu.

Proces pracy nad murawą Stadionu Miejskiego rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, kiedy został dokonany oprysk z nawozem mający na celu podniesienie temperatury korzeni. W poniedziałek pracownicy jednostki przeprowadzili wertykulację płyty za pomocą maszyny nakłuwającej, którą następnie czeka zasypanie piaskiem i profesjonalnym nawozem. Ostatnim etapem będzie koszenie trawy.

Dodatkowo w środę trening na głównej płycie ma w planach kadra I drużyny GKS Bełchatów, która na boiskach treningowych MCS przeprowadza stosowny mikrocykl treningowy. Początek piłkarskiej wiosny przy Sportowej 3, w ramach której PGE GKS zagra z liderem 2 ligi GKS Jastrzębie, zaplanowano na godz. 19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *