Gospodarka

Rozpoczęła się przebudowa ważnego skrzyżowania w Bełchatowie

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęła się budowa ronda, które ma poprawić płynność i bezpieczeństwo w tym rejonie Bełchatowa.

Wykonawca inwestycji przejął już plac budowy, a 28 czerwca odbył się odbiór oznakowania. Od 29 czerwca obowiązuje na skrzyżowaniu nowa organizacja ruchu.

Mieszkańcy miasta muszą się liczyć z utrudnieniami w trakcie realizacji zadania, jednak na położenie skrzyżowania, ulica Wojska Polskiego będzie przejezdna przez cały czas budowy nowego ronda. Inwestycja będzie gotowa w listopadzie br.

Przebieg objazdów

  • Wyłączeniu z ruchu ulega ulica Wyszyńskiego (za wyjątkiem pasa na prawoskręcie w ulicę Wojska Polskiego w kierunku  Kamieńska).
  • Ruch lokalny z kierunku Wyszyńskiego skierowany zostaje ulicą osiedlową (przy blokach 215, 216, 217) do ulicy Wojska Polskiego (skrzyżowanie w rejonie bloku 201).
  • Ruch z kierunku przeciwnego zostaje skierowany w ulicę przy bloku 201, następnie wzdłuż parkingu do ulicy Wyszyńskiego.
  • Ruch ciężarowy i autobusowy na relacji od Łasku zostaje skierowany w ulicę Lipową do ulicy Wyszyńskiego następnie do Al. Jana Pawła II, potem  ulicą Zamoście do ulicy Wojska Polskiego (droga484).
  • Wyłączono również kierunek z ulicy Wojska Polskiego do osiedla Binków tj. w ulicę Armii Krajowej.
  • Na relacji z kierunku Armii Krajowej ruch lokalny zostanie skierowany w ulicę Kolejową, natomiast ruch ciężarowy  ulicą Goetla do ulicy Piotrkowskiej, następnie do ulicy Mostowej i ulicą Zamoście do Al. Jana Pawła II, następnie ulicą Wyszyńskiego i Lipową do ronda w  kierunku Łasku (droga 484).
  • Wszystkie skrzyżowania po trasie objazdu oznakowane będą ponadto znakami F-9 (objazd).
  • Dodatkowo wykonane będą tymczasowe ciągi piesze umożliwiające komunikacje pieszych w obrębie przebudowywanego skrzyżowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *