Region Rusiec

Rusiec daje przykład innym gminom

Gmina Rusiec zorganizowała niecodzienną akcję edukacyjną pod hasłem: „Gmina Rusiec sadzi, nie wycina”.

11 kwietnia w specjalnie ustawionym namiocie, Wójty Gminy Rusiec – Dariusz Woźniak, wydawał sadzonki drzew iglastych. W akcji wzięło udział wiele grup społecznych oraz dzieci i młodzież, która uświadamiana była, jak ważne jest dbanie o środowisko i nasze najbliższe otoczenie.

Zależy nam, żeby idea programu „Gmina Rusiec sadzi, nie wycina” stała się wspólną sprawą wszystkich mieszkańców gminy. Poprzez takie działania chcemy pokazywać, że każdy z nas ma realny wpływ na stan środowiska naturalnego, a dbanie o drzewa to nie tylko obowiązek leśników, ale zadanie wszystkich ludzi. Akcja ma zwrócić uwagę na potrzebę sadzenia drzew, które produkują tlen i odgrywają bardzo ważną rolę w łańcuchu życia. Sadzenie i ochrona drzew, a także działania edukacyjne adresowane do najmłodszego pokolenia, które dopiero nabiera wrażliwości na problemy środowiska naturalnego, to wyraz dbałości o naturę oraz troski o jakość życia przyszłych pokoleń

mówi Wójt Gminy Rusiec.

Drzewka iglaste zostaną posadzone m.in. na terenach placówek oświatowych, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz działkach, które należą do straży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *