Kluki Region Szczerców

Szczercowscy policjanci złapali pijanego motocyklistę

Nietrzeźwy motocyklista, który miał ponad 2 promile alkoholu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Szczercowa, którzy wracali po służbie do domu.

Dzielnicowi ze szczercowskiego Posterunku Policji, którzy wracali po służbie do domu drogą wojewódzką nr 483 w kierunku Częstochowy, zauważyli motocyklistę, który swoimi manewrami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Motocyklista wymuszał pierwszeństwo, co zmuszało innych uczestników do gwałtownego hamowania czy zjeżdżania na pobocze. Policjanci, pomimo, że byli po służbie, postanowili zatrzymać motocyklistę. Kiedy mężczyzna skręcił jednośladem w drogę gruntową w miejscowości Kieruzele i zmniejszył prędkość, jeden z dzielnicowych wybiegł z samochodu i po pościgu zatrzymał kierowcę.

Funkcjonariusz od razu wyczuł alkohol i odebrał motocykliście kluczyki. Wezwany został patrol z Posterunku Policji w Klukach, który przebadał nietrzeźwego kierującego. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec gminy Szczerców, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ stracił je za jazdę w stanie nietrzeźwości, a motocykl nie został poddany badaniom technicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *