Region Zelów

Ukradł przyczepkę, wpadł przez przypadek

Zatrzymany został 22-letni mężczyzna, którego policja podejrzewa o kradzież przyczepki samochodowej wraz ze znajdującym się na niej nawozem.

Kradzież miała miejsce 14 maja br., przed północą w miejscowości Ignaców w gminie Zelów. Tamtejszy mieszkaniec wykonują nocne prace polowe, zostawił na wjeździe na pole przyczepkę samochodową, na której było około 7 worków nawozu.

Poszkodowany nie zauważył nawet, że skradziono mu przyczepkę, ponieważ zajmował się w tym czasie rozsiewaniem. Policję zawiadomił dopiero jego brat, który minął się z samochodem osobowym ciągnącym jego przyczepką.

Mężczyzna zapamiętał dwie pierwsze litery tablic rejestracyjnych. Kiedy zadzwonił do brata zapytać komu pożyczył pojazd, okazało się, że ten o niczym nie wie. Wówczas zawrócił za osobówką informując jednocześnie o sprawie zelowskich funkcjonariuszy.

Po kilku godzinach prowadzonego śledztwa, policjanci namierzyli 22-latka, który przyznał się do kradzieży. Jak ustalono, w kradzieży brał również udział jego sąsiad, u którego ukryta była skradziona przyczepka.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. belchatow.policja.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *