Region Szczerców

Ukradł torebkę na tzw. wyrwę

Zatrzymany został mężczyzna, który podejrzany był o kradzież torebki na tzw. wyrwę. Dzielnicowi ze Szczercowa zatrzymali 21-latka, który ma na swoim koncie również inne przestępstwa.

3 stycznia 2018 roku w Szczercowie na ulicy Częstochowskiej, poruszająca się na rowerze 64-letnia mieszkanka gminy Szczerców, została okradziona. Mężczyzna podjechał do jadącej rowerem kobiety i ukradł znajdującą się w koszyku torebkę po czym szybko odjechał.

Pokrzywdzona zeznała, że miała w torebce 800 zł i telefon komórkowy. Miejscowi policjanci natychmiast podjęli poszukiwania sprawcy. Zabezpieczony został m.in. monitoring, na którym widać było złodzieja. Następnie wytypowany został i zatrzymany 21-letni mieszkaniec gminy Szczerców, który przyznał się do kradzieży. Torebka i telefon wróciły do 64-letniej kobiety, jednak pieniądze zostały już wydane. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu ukrytą pod dywanem kartę bankomatową, jak się okazało również kradzioną, którą w sylwestra dokonał 5-ciu płatności zbliżeniowych na kwotę ponad 100 złotych. Przestępstwo zostało zakwalifikowane jako kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *