Region Zelów

Ukraińcy zatrzymani na kradzieżach w Zelowie

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Zelowa, zatrzymani zostali sprawcy włamania do garażu, skąd skradzione zostały piły spalinowe.

W nocy 30 marca, tuż przed godziną 2:00, mieszkaniec Zelowa zgłosił bełchatowskiej policji, że spłoszył właśnie ze swojej posesji dwóch włamywaczy. Na miejsce zgłoszenia dotarł dzielnicowy i policjant prewencji z zelowskiej policji. Ustalono, że sprawcy włamali się do garażu, z którego skradzione zostały piły spalinowe o wartości 3 000 zł.

Rozpoczęto poszukiwanie sprawców kradzieży. Akcja nie trwała długo, bo już chwilę później, na ulicy Targowej w Zelowie zauważony został dziwnie zachowujący się mężczyzna. Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Ukrainy, który początkowo twierdził, że to nie on włamał się do garażu. Po dalszym przesłuchaniu przyznał się do winy, a funkcjonariusze przystąpili do poszukiwania drugiego sprawcy. Okazał się nim 40-letni mężczyzna, który również pochodzi z Ukrainy. Został zatrzymany na ulicy Piłsudskiego, gdzie niczego nie świadomy niósł skradzione piły.

Obaj mężczyźni trafili do aresztu, a w toku prowadzonego śledztwa okazało się, że tej nocy zatrzymani dokonali jeszcze kilku innych przestępstw, w tym m.in. włamanie do Forda Focusa, kradzież dwóch rowerów oraz markowego obuwia. Dodatkowo mężczyźni okradli dostawczego Iveco. Ukraińcy mieszkali w pustostanie, gdzie znajdowały się wszystkie skradzione rzeczy.

Mężczyznom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *