Kleszczów Region

Usiłowali ukraść garaż. Zostali złapani na gorącym uczynku

Nie udała się próba kradzieży blaszanego kontenera na terenie wywłaszczonej przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów posesji w miejscowości Kamień w powiecie bełchatowskim. Trójka mężczyzn została przyłapana na gorącym uczynku.

8 marca 2017 roku funkcjonariusze z posterunku w Kleszczowie dostali zgłoszenie, że w miejscowości Kamień, trójka mężczyzn włamała się na teren wywłaszczonej przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów posesji. Wtedy łupem złodziei padły przedmioty o łącznej wartości około 5 000 złotych. Dwa dni później, policjant, który zajmował się sprawą, pojechał na miejsce zdarzenia, gdzie z daleka już zauważył mężczyzn, którzy próbowali ukraść kolejne przedmioty. Trójka złodziei demontowała blaszany garaż.

Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego bełchatowskiej policji, który wysłał na miejsce patrol dzielnicowych. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni, na miejscu przyznali się do winy. W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci znaleźli ukrytą w krzakach skodę, którą poruszali się złodzieje, a w stodole znajdowała się przyczepka, która miała służyć do przewiezienia skradzionych elementów.

Trzech mężczyzn w wieku 36, 39 i 45 lat to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Złodzieje trafili już do aresztu, usłyszeli zarzuty i grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *