Region Szczerców

W samochodzie ukrył narkotyki

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mieszkańcowi Szczercowa, który w samochodzie ukrywał prawie 15 gramów amfetaminy i 0,6 grama marihuany. W ujawnieniu narkotyków pomógł pies przeszkolony do wykrywania zapachów środków odurzających.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Szczerców mogą znajdować się środki odurzające. Pozyskane informacje sprawdzili 8 lutego 2018 roku, kiedy to udali się pod wskazany adres. Podczas przeszukania, w samochodzie renault należącym do 37-letniego mężczyzny policjanci znaleźli dwie torebki foliowe z różowym proszkiem w ilości 14,8 grama. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Zabezpieczono także 0,6 grama marihuany oraz kieszonkową wagę elektroniczną. Policjantów w czasie przeszukania wspierał pies wyszkolony do wykrywania zapachu środków odurzających.

Narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, a mężczyzna do aresztu. 9 lutego zatrzymany 37-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. belchatow.policja.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *