Gospodarka

Wschodnia obwodnica Bełchatowa. Kiedy i którędy będzie przebiegała [MAPA]

Już nie tylko w planach jest budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa, na którą tak długo czekają mieszkańcy tej części miasta. Łódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Zwycięzca przetargu wykona dokumentację techniczną trasy oraz uzyska wymagane pozwolenia, aby móc rozpocząć realizację projektu. Zarząd Dróg Wojewódzkich daje na to czas do końca czerwca 2018 roku, ale sama dokumentacja projektowa drogi będzie już gotowa pięć miesięcy wcześniej.

Wschodnia obwodnica Bełchatowa będzie miała osiem kilometrów długości i odciąży ruch samochodowy w tej części miasta. Z nowej drogi korzystać będą głównie pojazdy, które od strony Łodzi, jadące droga wojewódzką 485, jechały będą w kierunku Kamieńska.

Przebieg Wschodniej obwodnicy Bełchatowa

Po konsultacjach społecznych, gdzie mieszkańcy wschodniej części miasta domagali się odsunięcia nowej drogi od osiedli mieszkaniowych, głównie od osiedla Olsztyńskie, Binków i Grocholice, trasa została nieco przesunięta. Zmodyfikowana została również lokalizacja w południowej części obwodnicy ronda, które według ostatecznego planu stanie na południowy-wschód od oczyszczalni ścieków.

Miasto Bełchatów prowadzi równolegle wykupy terenów pod budowę obwodnicy. Wiosną bieżącego roku rozpocznie się realizacja pierwszego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej 484 na odcinku Bełchatów-Łękawa. Inwestor podpisał już umowę z wykonawcą opiewającą na kwotę prawie 26,5 mln zł. Ta część inwestycji zostanie zakończona najpóźniej w sierpniu przyszłego roku.

2 thoughts on “Wschodnia obwodnica Bełchatowa. Kiedy i którędy będzie przebiegała [MAPA]

  1. Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
    Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
    http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
    Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *