Sport

Z końcem czerwca rusza Bełchatowska Liga Tenisowa

Wraz z końcem czerwca rozpoczyna się kolejna edycja „Bełchatowskiej Ligi Tenisowej”, która jest turniejem wyłącznie dla amatorów w rozumieniu przepisów Polskiego Związku Tenisa.

Bełchatowska Liga Tenisowa to turniej, który będzie prowadzony w czterech rozgrywkach: OPEN mężczyzn i kobiet (gra pojedyncza), 50+ (gra pojedyncza) oraz debel (także miksty). W pierwszej z kategorii rozgrywki zostaną podzielona na ligi (I i II), przy czym każdy nowy uczestnik rozpoczyna grę w niższej lidze.

Pierwsze mecze rozegrane zostaną po 21 czerwca, a rozgrywki prowadzone będą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Patronat nad imprezą objęło Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Gracze samodzielnie, między sobą, umawiają się na rozgrywki ligowe na podstawie otrzymanej listy zawodników. Mecze rozgrywane są piłkami graczy. Wynik zakończonego meczu ligowego należy niezwłocznie podać obsłudze kortów. Dodatkowo zawodnicy ponoszą opłatę za kort według obowiązującego cennika

– tłumaczy Szymon Serwa, kierownik referatu ds. organizacji imprez sportowych.

Zapisy prowadzone już są w kasie Miejskich Kortów Tenisowych lub pod nr. tel. 798 461 713 do 20.06.2017 r. Wpisowe wynosi 20 zł (gra pojedyncza) i/lub 10 zł (debel).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *