Sport

ZAKSA lepsza od Skry w pierwszym meczu

Wyraźna porażka PGE Skry Bełchatów w pierwszym meczu o Mistrzostwo Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Rewanż odbędzie się w niedzielę.

Pomimo obiecującego początku, gdzie bełchatowianie grali pewnie i w pewnym momencie odskoczyli rywalowi nawet na cztery punkty, to im bliżej zakończenia I seta, przewaga Skry malała. Nawet obrona dwóch piłek setowych, jakie miała ZAKSA, nie pomogła i ostatecznie pierwszy set padł łupem rywala 25:27.

Druga i trzecia partia spotkania to już wyraźniejsza przewaga kędzierzynian. Praktycznie od początku narzucili swój styl gry i konsekwentnie realizowali założenia taktyczne. Były momenty, gdzie Skra przycisnęła, ale szybko ZAKSA wybijała z głowy marzenia bełchatowianom o wygraniu choćby jednego seta.

Pierwszy mecz o Mistrzostwo Polski był również symbolicznym pożegnaniem Michała Winiarskiego z kibicami PGE Skry i reprezentacji Polski.

Rewanż z ZAKSĄ odbędzie się w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu.

PGE Skra – ZAKSA 0:3 (25:27, 21:25, 19:25)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kurek, Kłos, Uriarte, Penchev, Piechocki oraz Bednorz, Janusz, Gladyr, Szalpuk, Milczarek

ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski