Region Rusiec

Złodzieje złapani na gorącym uczynku

Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież drewna w miejscowości Dębina.

52- i 58-letni mieszkańcy gminy Rusiec zostali złapani na gorącym uczynku, kiedy kradli drewno z działki leśnej znajdującej się w miejscowości Dębina. Na gorącym uczynku nakryła ich właścicielka lasu, która natychmiast powiadomiła policję.

Pomimo, że złodzieje zbiegli z miejsca przestępstwa, jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Ruśca. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę 3 tysięcy złotych.

Cała sytuacja miała miejsce 19 lutego. Spłoszeni przez właścicielkę lasu złodzieje, uciekali z drewnem załadowanym na przyczepce ciągnika. Jeden ze sprawców postanowił uciekać pieszo przez las i to on został pierwszy zatrzymany. Policjanci szybko dotarli do zatopionej w błocie przyczepki wypełnionej drzewem. Kolejny ze złodziei został zatrzymany w garażu, gdzie schowany został ciągnik. Jak się okazało, 58-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. belchatow.policja.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *